Brodariške maškare
Autor: Ivana Križanac, 1. 3. 2014.

U subotu 1. ožujka 2014. maškarana povorka je krenula od plaže na Rezalištu na čelu s Krnjom i Vrpoljačkom glazbom. Pratili su ih maškare: rokerice, batmani, kauboji, likovi iz crtića...

Putem smo imali okrjepu u vidu fritula, kroštula i sokova na par punktova prije negoli smo stigli na odredište - pristanište za otok Krapanj, gdje je bilo kratkotrajno suđenje Krnji. Nakon što je osuđen za sve ovogodišnje nedaće, Krnjo je spaljen na mulu uz obalu.

Podijeljene su i prigodne nagrade vrijednim i maštovitim sudionicima, pa su tako prvu grupnu nagradu osvojili Štrumfovi, druga nagrada je otišla u ruke Sprovodu, treća nagrada - Crtić Wall-e.

Podijeljene su i nagrade malim maškarama:

1. nagrada - Rokerice,

2. Gusar,

3. Pingvin,

4. Jagoda,

5. Bradonja.

Nakon podjele nagrada slijedilo je besplatno jelo (fažol, fritule) i piće, te maskenbal uz glazbu u živo. Nazočne je zabavljao sastav Show Legende.

Zahvaljujemo se Turističkoj zajednici Krapanj-Brodarica na dobroj organizaciji, kao i Maškaranoj udruzi koja već godinama radi na organizaciji Maškara u našem malom mistu, te, dakako, svim sponzorima. Najveće hvala svim sudionicima koji su doprinjeli da se održi Karnevalska tradicija u našem malom mistu.

Vijest napisala: Gordana Mrinjek, učiteljica razredne nastave

*pogledajte još fotografija u fotogaleriji