Dok čekaju sportsku dvoranu mališani s Brodarice dobili didaktičku opremu za tjelesni
Autor: Silvija Marin, 18. 2. 2016.

Mališani s Brodarice nastavu tjelesne kulture u zimskom periodu imaju u holu školske zgrade, dok za ljepšeg vremena izlaze van u dvorište škole. Obe lokacije za izvođenje nastave iz ovog predmeta, slaže se Božikov, potpuno su neprimjerene, ali unatoč tom nedostatku brodarička djeca sudjeluju na svim sportskim natjecanjima, poručuje ravnatelj.

-Ova didaktička oprema vrlo nam je važna iz više razloga. Prvo jer smo dobili opremu koju će koristiti učenici od 1. do 4. razreda u sklopu nastave tjelesne kulture, a drugo jer pokušavamo djecu od najranije dobi osvijestiti na važnost tjelesne aktivnosti – kaže ravnatelj OŠ Brodarica Emil Božikov. -Projekt sportske dvorane nadamo se kreće početkom iduće kalendarske godine jer je to interes ne samo škole već i čitave lokalne zajednice. Projekt izgradnje sportske dvorane OŠ Brodarica nije stao, kao što znate on će se raditi u sklopu projekta izgradnje OŠ Vrpolje i škole u Ražinama kroz javno-privatno partnerstvo. Projekt je prijavljen Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta te tvrtki koja provodi projekte kroz javno-privatno partnerstvo, a trenutno se izrađuje idejno rješenje – navodi Božikov podsjećajući kako će se nova dvodijelna sportska dvorana na Brodarici prostirati na oko 1200 m2.

Preuzeto sa stranica Šibenskog portala