Dan kravate
Autor: Silvija Marin, 19. 10. 2020.

Dan kravate nije samo jedan dan, niti se svodi samo na kravatu. Objašnjenje značaja kravate i njezinih pojavnosti u modernoj kulturi zapleteno je poput čvora u njezinu središtu. Kravata, naime, nije samo ukras: ona je slavlje dostojanstva osobe, elegancije koja se u svakidašnjici očituje izvorom toga naizgled jednostavna modnoga dodatka, koji predstavlja središte cjelokupne modne pojavnosti onoga tko je nosi, pridajući smisao njegovoj pojavi.

I ove smo godine obilježili Dan kravate u našoj školi. U holu škole postavljena je velika kravata koju nam je sašila Karmen Herceg te učenički radovi s motivom kravate,a koji su nastali pod mentorskom palicom učiteljice likovne kulture-Lenke Pejaković.

Dan kravate poziva na univerzalnost, zajedništvo i povezivanje, ali i na susret i komunikaciju, podsjećajući pritom na prava, odgovornost i obveze.

Pronesimo, zato – osim kravate – svijetom i vrijednosti koje su u kravatu utkane!

Priloženi dokumenti:
IMG_20201018_110455_(1).jpg (918.01 KB)