,,Dabar'' - nova inicijativa na početku školske godine
Autor: Branka Pastuović, 5. 9. 2016.

Već na početku nove školske godine u našem 2. A razredu rado smo se pridružili novoj inicijativi:

,,Hrvatska se uključila u međunarodnu inicijativu Dabar (Bebras) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.''- kazala je Lidija Kralj, učitelj savjetnik i pokretač inicijative u hrvatskim školama.

U našem 2. A razredu rado smo se uključili, a pozivamo i ostale da se pridruže ,,Dabru''.

Više o inicijativi možete saznati na: Dabar - međunarodno online natjecanje.

Prijava za sudjelovanje u probnom natjecanju je na: Dabar - prijave.