Terenska nastava Betina
Autor: Višnja Šuperba, External , 1. 4. 2017.

Muzej betinske drvene brodogradnje

U subotu 1.travnja 2017. učenici 8.a i 8.b razreda u pratnji svojih razrednica Ane Perak i Višnje Šuperba bili su u posjetu Muzeju betinske drvene brodogradnje koji je smješten u samom centru mjesta u kamenoj kući . Muzej objedinjuje  elemente modernog i tradicijskog. Stručnim vodstvom muzejom saznali smo  od kada datira brodogradnja u Betini, tko su bili prvi brodograditelji u Betini ,  kako nastaje brod, koliko trenutno brodogradilišta ima u Betini i koliko je kalafata trenutno aktivno.

Muzej sadržava izloške  iz  brodogradnje, ribarstva , poljoprivrede i svakodnevnog života.

Pomoću multimedija možete vidjeti svadbu, poslušati kalafata koji priča kako nastaje brod...

Saznali smo da je u tijeku radionica izrade makete betinske gajete u koju su uključeni učenici sedmih razreda.

Nakon posjeta  muzeju obišli smo Betinu i vratili se u Šibenik puni dojmova.