« Rujan 2017 »

Nastava
Mali planet
Autor: Ivana Križanac, Sandra Lacić, 23. 9. 2013.

Suvremena nastava prirodoslovlja zahtijeva da učenici osim sadržaja prirodoslovlja spoznaju prirodoznanstvenu metodu i prirodoslovne postupke, načine istraživanja, otkrivanja i dolaženja do znanstvenih spoznaja, a sve s ciljem kako bi se osposobili za samostalno spoznavanje okoliša...

Od 2009. godine, krenuli smo u malu prirodoslovnu pustolovinu.

Učenici razredne nastave spoznaju prirodoznanstvene metode i prirodoslovne postupke, istražuju, otkrivaju i dolaze do znanstvenih spoznaja.

Projekt je trajao četiri godine, a glavna poveznica je bila voda. Teme su se nizale i proširivale iz godine u godinu, od projekta Mali planet, Istraživanja svojstva vode, Života u kapljici vode pa sve do Obale mora i istraživanja kvalitete i čistoće naše obale.

Cilj nam je bio osnažiti vertikalnu suradnju učitelja predmetne i razredne nastave.

Rezultati su bili izvrsni, učenici postižu odlične rezultate u predmetnoj nastavi, a suradnja učitelja je rezultirala objavom stručnog rada u znanstvenom časopisu Napredak

Napredak, Vol.152 No.1 Siječanj 2011.

Projekt smo nastavili i s novom generacijom učenika i prva u nizu je bila radionica Mali planet.

Materijali za realizaciju projekta su dostupni jednim klikom na slike ispod.