Vijesti iz PŠ Grebaštica
Pozdrav jeseni - izvanučionička nastava
Autor: Ursula Jurić, 19. 10. 2017.

Sunčani listopadni dan iskoristili smo za ponavljanje i utvrđivanje nastavnih sadržaja u prirodi.

Cilj izvanučioničke nastave nam je bio uočiti promjene u prirodi, uvježbati orijentaciju i snalaženje u prostoru, utvrditi znanja o prometnim pravilima i za kraj pronaći jesenski motiv za mala likovna ostvarenja.

Odredište nam je bilo padina brda Orlice s kojeg se pruža predivan pogled na Grebašticu, more i obližnje otoke.

U neposrednom okruženju učenici su promatrali, opisivali, uspoređivali, zaključivali i crtali. Boraveći u prirodi imali su priliku učiti zorno pomoću svih osjetila razvijajući pozitivan odnos prema okolišu. Naravno, bilo je vremena i za omiljenu dječju aktivnost - igru.