« Srpanj 2018 »

Vijesti iz PŠ Grebaštica
Na tragu jeseni...
Autor: Divna Vukičević, 27. 9. 2013.

I ove školske godine kao i prethodnih organizirali smo izvanučioničnu nastavu u prirodi, osmišljenu kao pozdrav jeseni.

Cilj nam je bio uočiti promjene u prirodi, uvježbati orijentaciju i snalaženje u prostoru, utvrditi znanje o prometnim pravilima,  posjetiti izvor " Kanela" i potaknuti učenike na razmišljanje o važnosti pitke vode.

Odredište - okolica škole, polja, vinograda, mjesna lokva i izvor "Kanela".

25. rujna ujutro krenuli smo u "avanturu". Prvaši i drugaši dobili su zadatak uočiti dozrelo jesensko voće i povrće, te sakupiti lišće prošarano jesenskim bojama od kojega će na satu likovne kulture izrađivati životinje.

Trećaši su na terenu uvježbavali orijentaciju pomoću kompasa i znakova u prirodi i ponovili su što je obzor, obzorova crta, stajalište itd.

Četvrtaši su utvrdili znanje o  životinjskom i biljnom svijetu stajaćih voda na mjesnoj lokvi.

Zatim smo krenuli put "Kanele", izvora vode poznatog još iz davnih vremena.Svi su htjeli probati čistu, zdravu, izvorsku vodu.

Nakon iscrpnog, "ekološkog " razgovora o neprocjenjivosti pitke vode i njene zaštite odmor smo potražili u sjeni maslinika, a zatim smo krenuli na mjesno igralište.

U školu smo se vratili hodajući pločnikom uz magistralu i tako ponovili prometna pravila i položili ispit kao pješaci.