Poziv na priključivanje natjecanju 'Veliki AI School Challenge'
Autor: Ivana Križanac, 26. 4. 2021.

U Hrvatskoj je krajem studenog prošle godine pokrenut besplatni online tečaj o osnovama umjetne inteligencije - Elements of AI koji je dosad upisalo preko 21 tisuća građana. Edukacija je naišla na veliku potporu akademske i poslovne zajednice, a svoju podršku dalo je i Ministarstvo znanosti i obrazovanja te Vlada Republike Hrvatske i premijer Andrej Plenković osobno.

Ovim putem obavještavamo Vas da smo za učenike svih osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj pokrenuli natjecanje ‘AI School Challenge’ čiji je cilj motivirati školarce da upišu Elements of AI i saznaju osnove tehnologije koja je danas omogućuje rad sve većeg broja raznih uređaja i servisa.

Tečaj je primjeren učenicima sedmog i starijih razreda osnovne škole te iznimno zainteresiranim i darovitim učenicima petih i šestih razreda kao i učenicima srednjih škola u Republici Hrvatskoj.

Za one koji budu najuspješniji u polaganju tečaja osigurane su i vrijedne nagrade.

Kako se prijaviti?

Kako sudjelovati u AI School Challengeu?

• Motiviranjem i pozivanjem učenika i nastavnika da upišu tečaj.
  • Nakon što učenik položi certifikat za edukaciju Elements of AI, certifikat je potrebno dostaviti putem web-obrasca koji se nalazi na:
  • U web-obrazac potrebno je unijeti sljedeće podatke o osobi koja je položila certifikat: ime i prezime, OIB, naziv škole, adresu škole te priložiti dobiveni certifikat.

Osigurane vrlo vrijedne nagrade za učenike i škole

• Svi učenici koji završe edukaciju dobit će globalno priznati certifikat Elements of AI kojeg prepoznaju i vrednuju poslodavci u Hrvatskoj, ali i drugim zemljama.
  • 200 učenika koji prvi završe tečaj dobivaju posebnu, ekskluzivnu Elements of AI majicu.
  • Svi koji polože tečaj do 13. lipnja dobit će pozivnicu na ekskluzivno predavanje poznatog hrvatskog inovatora.
  • Sve škole koje će do 1. rujna imati više od 10 učenika ili djelatnika sa završenim tečajem bit će proglašene AI školom i dobit će ekskluzivan certifikat ‘AI škola’, a najbolje tri škole po broju ostvarenih diploma bit će dodatno nagrađene. Popis AI škola u rujnu ćemo također objaviti u medijima. U certifikate se ubrajaju završene edukacije učenika, nastavnika i drugih djelatnika.

Više informacija o tečaju, njegovom značaju kao i sve detalje o natjecanju ‘Veliki AI School Challenge’ kao i prijavu na sam tečaj možete pronaći na https://www.elementsofai.com/hr/ai-challenge.

Pozivamo Vas da informaciju o natjecanju podijelite s kolegama u kolektivu i učenicima te se u što većem broju priključite natjecanju i time pomognete da Hrvatska među prvima u Europi ostvari cilj - da 1% stanovnika završi tečaj Elements of AI i stekne osnovna znanja o umjetnoj inteligenciji.