Ruksak pun kulture
Autor: Ursula Jurić, 26. 9. 2014.

Ruksak pun kulture došao je 22. rujna 2014. g. u našu malu područnu školu.

To je projekt koji zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

Glumice Kazališta lutaka Zadar izvele su predstavu Mali dinosaur koju je režirao poznati redatelj i lutkar Sunny Sunninsky.

Lutkarska predstava govori o odrastanju, stjecanju novih prijateljstava i suočavanju sa strahom. Tako se glavni lik, mali dinosaur, teško uklapa u novo društvo lisca i magarca.

Nakon predstave održana je kratka radionica gdje su se učenici upoznati s lutkarskom opremom i animacijom lutaka. Saznali su i kako najjednostavnije izraditi lutke od najobičnijih predmeta i materijala.

Priloženi dokumenti:
Ruksak_pun_kulture-123.docx (1.99 MB)