2. kolo Croatian makers lige
Autor: Ivana Križanac, 14. 12. 2016.

Učenici naše škole su, 13. prosinca 2016., sudjelovali u 2. kolu Croatian makers lige. Natjecanje je organizirano u OŠ Juraj Šišgorić. Domaćin je bila udruga StartUp Šibenik. Sudjelovalo je 56 učenika iz cijele Šibensko-kninske županije.

U 2. kolu Croatian Makers lige sudjelovali su učenici četvrtog razreda: Luka Milković, Angelo Palinić, Mario Paškalin i Gabriel Gerbec i učenica petog razreda Tetyana D. Sakunova, učenik sedmog razreda Marin Bačelić te učenici osmog razreda Toni Radak i Mate Bulat u pratnji mentorica Marine Nadoveza i Višnje Šuperba. Cilj natjecanja je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu.

Očekujemo službene rezultate CM lige, a djelić atmosfere možete pogledati na poveznicama ...

Prvi natjecatelj

Drugi natjecatelj

Naši natjecatelji osim što postižu izvrsne rezultate motiviraju i druge učenike da nam se priključe, tako da očekujemo nove sudionike u drugom polugodištu ;)