Tjedan talijanskog jezika u svijetu
Autor: Marijana Serajlić, 17. 10. 2023.

Mjesec listopad je mjesec u kojem se tradicionalno obilježava Tjedan talijanskog jezika u svijetu. To je prilika da se svi još jednom podsjetimo na iznimnu važnost ovog romanskog jezika koji je oblikovao mnoge kulture i tradicije, pogotovo naš dalmatinski kraj.

Tjedan talijanskog jezika traje od 16. do 22. listopada i obilježava se različitim događajima. Učenici osmih razreda sudjelovali su u natječaju Talijanskog instituta za kulturu u Zagrebu koji je za ovogodišnju temu odabrao Talijanski jezik i održivost. Učenici Nina Luša, Leona Španja i Antonio Cvetkoski sudjelovali su u snimanju videa na otoku Krapnju. Naziv video uratka bio je La linga ci forma, odnosno Jezik nas oblikuje čime su željeli ukazati na tradiciju i običaje otoka koji u svojim pjesmama, užancama i dijalektu čuva tradiciju talijanskog jezika.

Čestitam učenicima na sjajno obavljenom zadatku i promociji našeg otoka.

La lingua ci forma, davvero.