Europe me

WEB stranica projekta

Već niz godina OŠ Brodarica sudjeluje u međunarodnim projektima u organizaciji Agencije za mobilnost i programe EU.

I ove godine prihvaćen nam je projekt Europe me K210 SCH.

Projekt je započeo 1.9. 2022. i trajat će do 1.3.2024.

Odobreno  nam je 20 000 EUR bespovratnih sredstava za provođenje planiranih aktinosti koje uključuju mobilnosti učenika i učitelja odnosno za transnacionalne aktivnosti učenja, podučavanja i osposobljavanja kao i za upravljanje i provedbu projekta.

Ciljevi projekta su naučiti naše učenike prednostima članstva u EU, njenoj strukturi i funkcioniranju te naravno važnosti demokracije i demokratskog odlučivanja u jednoj takvoj zajednici.

Partneri u projektu su škola Maristen – Gymnasium iz grada Furtha (regija Bayern) u Njemačkoj, te škola IES ALBASIT iz grada Albacete (regija Castilla- La Mancha) u Španjolskoj.

U našoj školi projekt će realizirati učenici sedmih razreda jer su teme o Europskoj Uniji dio kurikuluma predmeta Geografija u sedmom razredu.

Veselimo se učenju, aktivnostima i mobilnostima koje slijede!

Ana Perak,prof.

Marijana Serajlić, prof.