OŠ Brodarica
Raspored prijevoza
Raspored sati - razredna nastava
Raspored sati - predmetna nastava
Raspored održavanja izvannastavnih aktivnosti, dopunske i dodatne nastave
Raspored sati - područne škole
Kriteriji za donošenje ocjene vladanja
https://read.bookcreator.com/0vaMGlLho8VsNWkjfqyy8zeudOj1/loMKpZ6ES-Ozwim-SDOzuQ
https://read.bookcreator.com/0vaMGlLho8VsNWkjfqyy8zeudOj1/vBV77hBLTbehmrKz8zxrxA
I ove godine su učenici naše škole koristeći istraživački pristup i uz suvremene nastavne metode upoznali kakve štetne učinke na naše zdravlje ima pretjerana konzumacija skrivenih šećera. U istraživanje su bili uključeni svi učenici, od petog do osmog razreda.
Pravilna prehrana posebno je značajna u razdoblju odrastanja. Takva prehrana tijelu osigurava optimalan unos kalorija, vitamina, minerala i tekućine, te optimalan omjer bjelančevina i ugljikohidrata, kako bi se osigurale potrebe organizma za gradivnim, energetskim i zaštitnim tvarima.
Biosigurnost i biozaštita ključne su za sprječavanje i kontrolu bioloških prijetnji, bilo da su prirodnog podrijetla (kao što su pandemije) ili namjerno izazvane (kao što su biološki napadi). U modernom svijetu, s povećanim rizikom od globalnih epidemija i bioterorizma, integracija biosigurnosti i biozaštite postaje sve važnija za očuvanje javnog zdravlja i sigurnosti.
Profesorica matematike i fizike Višnja Šuperba te profesorica biologije i kemije Sandra Lacić su provele istraživanje na temu Matematičke kompetencije i rješavanje numeričkih zadataka i problema u kemiji i fizici među učenicima sedmog i osmih razreda Osnovne škole Brodarica u Šibeniku. Anketirano je 90 učenika.
Izvješće o istraživanju Matematičke kompetencije i rješavanje numeričkih zadataka i problema u kemiji i fizici možete vidjeti u priloženom dokumentu.
Izabrati grad u Europi, odabrati način prijevoza, naći smještaj, posjetiti znamenitosti toga grada, pojesti tradicionalni obrok toga kraja uz izračun troškova zadatak je za učenike sedmih razreda u kojem koreliraju sadržaji iz geografije i matematike.
Praktično određivanje visine objekta primjenom sličnosti omogućuje precizno mjerenje visine objekta bez izravnog mjerenja samog objekta. Ključni koraci u procesu uključuju prepoznavanje i identifikaciju sličnih trokuta, mjerenje udaljenosti do objekta i kuta gledanja, te primjenu proporcija kako bi se izračunala visina objekta.
Međunarodna udruga “Klokan bez granica” okuplja predstavnike više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja “Matematički klokan”.
Učenici naše škole uz svoje učitelje mentore (Simona Mesarek, Višnja Šuperba, Mirela Sladić, Ursula Jurić i Ana Peran) sudjelovali su u natjecanju i ostvarili izvrsne rezultate.
U privitku možete preuzeti popis nagrađenih učenika te rezultate svih natjecatelja.
Financije i planiranje imaju veliku ulogu u svakodnevici. Kroz projektni zadatak učenici 5. razreda će planirati svoj izlet. izabrati najkraći put do izabranog mjesta za izlet, izračunati cijenu smještaja, te koliko im vremena treba za obilazak odabranih zanimljivosti koristeći matematičke vještine.
Geometrijski sadržaji su učenicima često nerazumljivi i ne vide primjenu istih. Kroz projektni zadatak učenici petih razreda će procjenjivati duljine, mjeriti, računati i na zadacima iz svakodnevnog života primjenjivati znanja iz geometrije.
Hrvatska je, kao punopravna članica međunarodne inicijative Bebras (Dabar) osmi put organizirala izazov Dabar @ucitelji.hr. Natjecanje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima. Osmišljeno je kako bi se učenicima omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz šezdesetak zemalja, uključujući i one iz Hrvatske. Organizatori izazova za Hrvatsku su udruga Suradnici u učenju, Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNET-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja.
17. studenog 2023. obilježili smo Svjetski dan tablice množenja. World Multiplication Table Day (WMTD) je aktivnost koja je nastala na inicijativu poljskog matematičara A. Grabowakog, u kojoj se ponavlja tablica množenja na neuobičajen način. Cilj aktivnosti je popularizacije matematike. Odziv sudionika je bio dobar, bilo je zabavno i poučno.
Čestitamo svim sudionicima!
TKO?
Učenici 8. razreda u ulozi učitelja fizike u 2.a. razredu .
Učitelji: Višnja Šuperba, prof. matematike i fizike i Ivana Križanac, dipl.uč.r.n.
KADA?
Tijekom nastavne godine 2013./2014.
ŠTO?
Elektricitet
Duga
Slobodan pad ili padobran a la Faust Vrančić
ZAŠTO?
Popularizacija fizike u osnovnom obrazovanju.
Učimo učiti.
Prirodno-znanstveni pristupi u razrednoj nastavi.
KAKO?
Pokusi
Prezentacije
Praktični radovi
Rad u grupi