Naši osmaši u Vukovaru
Autor: Maja Morić Kulušić, 15. 4. 2024.

U sklopu znanstveno-obrazovnih djelatnosti provodi se projekt Posjet učenika osmih razreda Vukovaru. Tijekom terenske nastave naši osmaši uče o Domovinskom ratu s posebnim osvrtnom na Bitku za Vukovar te sudjeluju u Školi mira koristeći se edukativnim sredstvima i obilaskom mjesta posebnog pijeteta.

Cilj Projekta jest čuvanje sjećanja na Domovinski rat i Bitku za Vukovar.

Očuvanje sjećanja od vitalne je važnosti za razumijevanje svijeta u kojem živimo te ne možemo graditi budućnost ako ne poznajemo vlastitu prošlost. Upravo iz tog razloga Memorijalni centar Domovinskog rata provodi projekt "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru", obveznu nastavu predmeta Povijest za sve učenike osmih razreda u Republici Hrvatskoj.