Erasmus tjedan
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 1. 11. 2023.

Uz brojna druga događanja kroz mjesec listopad obilježili smo i Erasmus tjedan.

Dani Erasmusa 2023. godišnji su događaj kojim se slavi program Erasmus+, inicijativa Europske unije usmjerena na promicanje međunarodnog obrazovanja, te mobilnosti učenika i učitelja. Događaj se obično održava u listopadu i okuplja učenike, nastavnike, institucije i organizacije iz cijele Europe.

Jedan od ciljeva ovog događaja je predstavljanje priča o uspjehu. Budući da se u našoj  školi još uvijek provodi Erasmus+ projekt Europe me! u kojem sudjeluju učenici osmih razreda, prezentirali smo dosadašnji uspjeh projekta učenicima sedmih razreda, ne bi li potaknuli i druge učenike na razmišljanje i uključivanje u slične projekte. Učenici su izradili prezentaciju u kojoj su predstavili ciljeve projekta i naš dosadašnji put kroz projekt.

Isto tako odgovarali su na pitanja učenika o tome što su naučili sudjelovanjem  u ovom projektu i zbog čega bi preporučili sudjelovanje u projektnim aktivnostima ostalim učenicima.

Fokus ovogodišnjeg Erasmus tjedna je na vještinama. European year of skills obilježava sve one vještine koje je moguće steći sudjelovanjem u ovim projektima. Povodom toga, učenici i učitelji naše škole koji sudjeluju u Erasmus projektima snimili su video u kojem ističu vještine koje su stekli ili one koje su unaprijedili.

Ono što je većina najviše istaknula bilo je poboljšanje digitalnih i jezičnih kompetencija, kao i uvažavanje različitosti i učenje o drugim kulturama. Erasmus + projekti su uistinu jedan melting pot nacija, kultura i tradicija kojima oplemenjujemo svoj profesionalni i privatni rast i razvoj.

Priloženi dokumenti:
ERASMUS_TJEDAN.pptx (6.45 MB)