Pub kviz - Conosci Italia?
Autor: Marijana Serajlić, 28. 11. 2023.

Dana 24.11.2023. godine, organizirano je natjecanje u poznavanju talijanske kulture, pod nazivom "Pub kviz: Conosci italia?", koji se održao u Katoličkoj školi, pod vodstvom naše voditeljice Županijskog stručnog vijeća Kolinde Gabrilo.

Na događanju u kojem je ove godine po drugi put sudjelovala naša škola, bili su učenici iz 9 osnovnih i 3 srednje škole naše županije, ukupno njih 80.

Atmosfera je bila prava natjecateljska, učenici su se zaista potrudili oko pripreme za kviz i dali sve od sebe da to i pokažu. Vrijednu ekipu naše škole činili su: Nina Luša 8.b, Dominic Španja 8.b, Franka Jaram 8.b i Leona Španja 8.c  U ukupnom poretku zauzeli smo peto mjesto.

Učenici su dobili vrijedno iskustvo, ali i nešto puno važnije od toga - međusobnu povezanost, ugodno druženje i nova iskustva.

Već se veselimo sljedećoj godini sa nekim novim natjecateljima, našim osmašima čestitke na trudu i velikom entuzijazmu.

Grazie a tutti!