Soft skills for a better life

ERASMUS+ projekt od 2019. do 2022.

Pratite nas na eTwinning stranicama projekta

koordinator projekta i kontakt: ivana.krizanac@skole.hr
Projektne aktivnosti
Naši najmlađi Erasmusići proveli tjedan dana na Siciliji!
Autor: Ivana Križanac, 13. 6. 2022.

U sklopu Erasmus+ projekta Soft skills for a better life učenici 2. a razreda Lara Meri Zorčić i Frančesko Garma proveli su nezaboravan tjedan u Italiji, točnije na Siciliji. Domaćini našeg susreta bili su učenici osnovne škole u Bagheriji  III CIRCOLO DIDATTICO "L.PIRANDELLO" .

Lara Meri i Frančesko su sudjelovali u različitim aktivnostima u sklopu projekta poput izrade tradicionalnog kolača frutta martorana, programiranja loga našeg projekta pomoću makey makey, keramičarske radionice itd.. Posjetili su najveće kazalište u Italiji, Massimo Vittorio Emanuele, smješteno na Trgu Verdi u Palermu i jedno je od najvećih u Europi, a stigli su se i okupati na obali predivnog sicilijanskog grada Cefalù.

Posebnost ovog susreta je bila u tome što je riječ o završnom susretu, ali i posljednjoj aktivnosti našeg projekta. U završnoj predstavi Pinokio je ispričao što je sve vidio i spoznao o zemljama projektnim partnerima (Italiji, Mađarskoj, Rumunjskoj, Španjolskoj i Hrvatskoj) te kako se promijenilo njegovo ponašanje u protekle tri godine. Pinokio je odrastao zajedno s nama.

Iako smo već više od deset godina u Erasmus+ aktivnostima prvi put su se učenici drugog razreda hrabro uputili na putovanje i u svakom trenutku uživali zajedno sa svojim učiteljicama Ivanom Križanac i Marijanom Martinović. Koristimo priliku zahvaliti se i roditeljima na podršci i ukazanom povjerenju te se nadamo da ćemo i ubuduće nastaviti s Erasmus+ aktivnostima u našoj školi.

Dijelimo s vama galeriju slika i nezaboravne trenutke naše Erasmus+ avanture...

Prvi let avionom.

U školi.

Izrađujemo "frutta martorana" kolače.

Završna predstava.

Druženje s domaćinima.

U Palermu.

Cefalu

Zajedno s učiteljima iz Španjolske.

U gradu keramike Santo Stefano di Camastra.

I naši prijatelji iz Rumunjske su bili s nama.

Makey Makey radionica.

Povratak kući.

Roditelji su nas dočekali s cvijećem.

Spremni smo za buduće avanture.