Vijesti iz PŠ Grebaštica
Ulična knjižnica
Autor: Ana Peran, 20. 6. 2024.

Na kraju nastavne godine učenici su stečena znanja međupredmetnih tema iz Poduzetništva, Građanskog odgoja i Održivog razvoja sproveli u djelo. U suradnji sa Turističkom zajednicom  Grebaštica pridonijeli su realizaciji projekta „Ulična knjižnica“ oslikavši ju.

Rado su sudjelovali u projektu, iskusili nešto novo, zabavili se i osvijestili važnost aktivnog uključivanja u razvoj zajednice, sudjelovanja u društveno korisnom radu te promicanje kvalitete života u zajednici.

Glavni cilj projekta je poticanje čitanja, od najmanjeg uzrasta pa do najstarije populacije.

Ulična knjižnica, odnosno kućica za knjige besplatna je knjižnica koja funkcionira na način da se svi stanovnici lokalne zajednice mogu besplatno poslužiti knjigama.