OŠ Brodarica
Raspored prijevoza
Raspored sati - razredna nastava
Raspored sati - predmetna nastava
Raspored održavanja izvannastavnih aktivnosti, dopunske i dodatne nastave
Raspored sati - područne škole
Kriteriji za donošenje ocjene vladanja
https://read.bookcreator.com/0vaMGlLho8VsNWkjfqyy8zeudOj1/loMKpZ6ES-Ozwim-SDOzuQ
https://read.bookcreator.com/0vaMGlLho8VsNWkjfqyy8zeudOj1/vBV77hBLTbehmrKz8zxrxA
Još jednom su učenici 2. i 4.g pokazali kao pravi ljubitelji prirode, kao pravi mali ekolozi. Unatoč hladnoći, 1.2. i 8.2. na satovima Izvannastavnih aktivnosti u sklopu Eko grupe, održali smo radionicu Izrada jednostavnijih hranilica za ptice.
Kao uvod smo imali razgovor o pticama, podsjetili smo se koje su ptice stanarice, načini na koji one pronalaze hranu zimi i kako mi možemo pomoći pticama stanaricama da prezime.
Naučili su da pticama dajemo isključivo neprerađenu hranu - različite sjemenke, orašaste plodove, voće, ostatke povrća i masnoće koje su im jako bitne zimi. Ako dajemo orašaste plodove, na proljeće ih moramo obavezno usitniti jer ptice tada hrane i svoje mlade. Masnoće koje možemo koristiti su svinjska ili goveđa mast, te maslac od kikirikija.
Za izradu hranilica naveli smo isključivo ideje koje je veoma lako samostalno napraviti, bez alata ili previše materijala. Ali ako netko ima volje napraviti drvenu hranilicu, neka ostavi prirodnu boju drveta. Iako vesele jarke boje lijepo izgledaju, u stvarnosti plaše ptice. Veća je vjerojatnost da ćete ih privući prirodnim bojama i materijalima koji se uklapaju u okoliš.
Hranilica se može izraditi i tako da mast pomiješajte sa sjemenkama i oblikujte kuglice koje ćete postaviti na grane u mrežicama. Kikiriki je također prikladna hrana, ali nipošto prženi i slani.
Naveli smo još neke primjere „prirodnih“ hranilica. Voće možemo iskoristiti za jednokratne hranilice i to tako da ih postavevimo zajedno sa sjemenkama na stabla. (jabuke, kora naranče ili izdubljena bundeva napunjene sjemenkama).
Mi smo danas odlučili napraviti jednostavne hranilice. Koristili smo kartonske role od WC papira (prisjetili smo se da na taj način recikliramo papir i čuvamo prirodu). Premazali ih svinjskom mašću i posuli sjemenkama (pšenica, i mješavina za ptice).
Vezali smo hranilice konopom od prirodnih materijala koji se može reciklirati, ali nije teško niti kasnije pokupiti konopčiće sa stabala.
Nakon što smo postavili hranilice na stabla u školskom dvorištu i masliniku, na nama bilo samo da pričekamo nekoliko dana dok ih ptice ne otkriju.
,
Otkrili smo da ima zaista mnogo načina za izradu hranilica, samo je potrebno upotrijebiti maštu i kreativnost. Imate ćete lijepe prizore kroz svoj prozor dok promatrate koje ste ptice privukli, a one će lakše preživjeti zimu.
Dio ideja za izradu hranilica preuzeli smo od Planinarsko ekološke udruge Stribor. Zahvaljujemo im na tome.
Učenici PŠ Grebaštica
Ove školske godine 2013./2014. PŠ Grebaštica broji sedamnaest učenika u dva kombinirana odjeljenja.
U školi rade dvije učiteljice: Divna Vukičević (1. i 3. razred) i Ursula Jurić (2. i 4. razred) i
spremačica Draga Peran.
Evo kratke povijesti naše škole.
PŠ Grebaštica je tijekom svoje prošlosti bila područna škola OŠ Tina Ujevića i OŠ Primošten
- Draga. Jedno vrijeme škola nije radila sve do njene obnove 2006. godine.
Školske godine 2008./2009. škola ulazi u sastav OŠ Brodarica.
Srdačan pozdrav šalju Vam učenici i djelatnice PŠ Grebaštica!