Vijesti iz PŠ Grebaštica
Akcija "Zeleni korak"
Autor: Sanja Gaćina, 22. 11. 2022.

Naša područna škola Grebaštica po prvi put se uključila u akciju ˝Zeleni korak˝, akciju prikupljanja starog papira u hrvatskim osnovnim školama. Akcije je uspješno okončana!

Cilj akcije bio je osvijestiti naše najmlađe o važnosti ekologije te ih potaknuti na aktivno sudjelovanje u zaštiti prirode.

Od početka školske godine svi učenici škole, zajedno sa roditeljima i učiteljima vrijedno su sudjelovali u akciji i prikupljali papir. Našlo se tu starih udžbenika, školskih knjiga, bilježnica i bijelog uredskog papira, novina, časopisa i kataloga.

ž

Na nivou cijele Područne škole Grebaštica škole sakupljeno je čak 400kg papira!

Za vezivanje i slaganje sakupljenog papira, bilježenje rezultata i organizaciju otkupa i vaganja ukupne količine papira bila je zadužena učiteljica Sanja Gaćina. Uvelike su joj pomogle i naše vrijedne spremačice – teta Draga i Ilka.

Akcija Zeleni korak jedna je od inicijativa čiji je generalni sponzor dm – drogerie markta d.o.o.  Za vaganje, otkup i preuzimanje staroga papira po svim školama pobrinula se Reoma grupa d.o.o. , koja je izvršila odvoz i vaganje prikupljenog papira.

Nakon objave rezultata, deset najboljih škola koje sakupe najviše starog papira ( 5 područnih i 5 matičnih škola) dobiti će priznanje za postignuće koje su ostvarile po pitanju očuvanja okoliša te će im biti isplaćena novčana nagrada od strane dm – drogerie markta d.o.o. u obliku donacije na žiro račun škole u iznosu od 10.000,00 kn (slovima: desettisućakuna). Nagrade će biti uručene svakoj školi ponaosob u prosincu 2022., o čemu će pobjednici akcije biti pravovremeno obaviješteni.

Više o samoj akciji možete pronaći na  http://zelenikorak.hr/poziv-skolama-na-ukljucenje-u-akciju-zeleni-korak-2022/ .

Bez obzira na konači rezultat ove hvalevrijedne akcije, naša nagrada je osigurana: razvoj svijest o važnosti recikliranja, čuvanju okoliša i naših divnih šuma!

Zahvaljujem se svim učenicima, roditeljima, učiteljima i spremačicama na uloženom trudu i vremenu!

PŠ Grebaštica 2013./2014.

Učenici PŠ Grebaštica

Ove školske godine 2013./2014. PŠ Grebaštica broji sedamnaest učenika u dva kombinirana odjeljenja.

U školi rade dvije učiteljice: Divna Vukičević (1. i 3. razred) i Ursula Jurić (2. i 4. razred) i

spremačica Draga Peran.

Evo kratke povijesti naše škole.

PŠ Grebaštica je tijekom svoje prošlosti bila područna škola OŠ Tina Ujevića i OŠ Primošten

- Draga. Jedno vrijeme škola nije radila sve do njene obnove 2006. godine.

Školske godine 2008./2009. škola ulazi u sastav OŠ Brodarica.

Srdačan pozdrav šalju Vam učenici i djelatnice PŠ Grebaštica!