Vijesti iz PŠ Grebaštica
Voćem protiv prehlade
Autor: Ana Peran, 24. 11. 2022.

Nema sumnje da je voće dobro za zdravlje. Voće je prepuno važnih vitamina, minerala i antioksidansa zbog čega je sastavni dio zdrave prehrane. To znaju i učenici PŠ Grebaštica koji su odlučili češće konzumirati svježe voće i povrće kako bi bez prehlada i pada imuniteta prezimili ove hladne mjesece koji su pred njima.

Na satu Domaćinstva školske klupe su se pretvorile u štandove na tržnici. Na njima su se našli razno voće: mandarina, naranča, limun, grejp, kumkvat, jabuka, kruška, banana, kivi, grožđe, mango, avokado kao i pokoje povrće, mrkva, celer, cikla..

Nakon što su istražili koji vitamini su potrebni ljudskom organizmu te koje voće i povrće sadrži koje vitamine učenici su prionuli na posao.

Voće i povrće su oprali, gulili, rezali, radili voćnu salatu i smoothie te od agruma cijeđeni sok.

Nakon što su napravili ukusnu i vitaminima bogatu salatu, nekoliko različitih smoothia i prirodno cijeđeni sok sve to su zajedno i degustirali. Kod nekih su učenika srušene predrasude i negativan stav prema određenom voću. Svi su otišli zadovoljni i složni u odluci da će svaki dan konzumirati barem jednu voćku kako bi bili zdravi i uspješno se izborili protiv zimskih bolesti.

PŠ Grebaštica 2013./2014.

Učenici PŠ Grebaštica

Ove školske godine 2013./2014. PŠ Grebaštica broji sedamnaest učenika u dva kombinirana odjeljenja.

U školi rade dvije učiteljice: Divna Vukičević (1. i 3. razred) i Ursula Jurić (2. i 4. razred) i

spremačica Draga Peran.

Evo kratke povijesti naše škole.

PŠ Grebaštica je tijekom svoje prošlosti bila područna škola OŠ Tina Ujevića i OŠ Primošten

- Draga. Jedno vrijeme škola nije radila sve do njene obnove 2006. godine.

Školske godine 2008./2009. škola ulazi u sastav OŠ Brodarica.

Srdačan pozdrav šalju Vam učenici i djelatnice PŠ Grebaštica!