Vijesti iz PŠ Grebaštica
Odličan uspjeh učenika iz PŠ Grebaštica na 14. državnom natjecanju osnovnoškolaca iz poznavanja prometnih propisa - Prometnoj učilici! Učenik Emanuel iz 4.g razreda osvojio 3.mjesto!!!
Autor: Sanja Gaćina, 2. 3. 2023.

I ove školske godine PŠ Grebaštica, već tradicionalno, pod voditeljstvom učiteljice Sanje Gaćina, sudjelovala je na Prometnoj učilici, 14. državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce, a učenik 4.g Emanuel Bačelić osvojio je odlično 3.mjesto!!!

Ove godine, osim PŠ Grebaštica, u ovo Državno natjecanje, koje je trajalo od 1.10. do 18.12. 2022. godine, uključili su se po prvi put i učenici četvrtih razreda iz OŠ Brodarica sa svojim učiteljicama Brankom Pastuović (4.a) i Divnom Vukičević (4.b). Tu je bio i naš četvrtaš Emanuel Bačelić iz 4.g iz PŠ Grebaštica, koji je u natjecanju već pravi veteran, pod vodstvom svoje učiteljice mentorice Sanje Gaćina.

U konkurenciji učenika iz 340 škola širom Republike Hrvatske, naši učenici postigli su odličan uspjeh. Čak 6 naših četvrtaša našlo se među prvih 20, 4.A razred je među 20 najuspješnijih četvrtih razreda, a naša škola je među prvih 20 u Republici Hrvatskoj sa zauzetim 14.mjestom!

Naš učenik iz PŠ Grebaštica, Emanuel Bačelić osvojio je visoko 3.mjesto (među svim učenicima 4.razreda u RH), za što je dobio prigodnu nagradu (web kameru) i  diplomu...

... a učenica 4.a Petra Banovac  postigla je odlično 9.mjesto te za to dobila pohvalnicu. Još nekoliko učenika 4.razreda OŠ Brodarice su bili među prvih 30 mjesta za što su također pohvaljeni.

Učenici četvrtih razreda naše škole marljivo su učili o prometnoj kulturi i sudjelovali na 14. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa na web platformi namijenjenoj za učenje, poučavanje i provjeru znanja iz prometne kulture, prometnih propisa i prometnih pravila s ciljem unaprjeđenja sigurnosti prometa djece i mladih sudionika u prometu.

Prometna situacija oko naše škole svakodnevni je izazov svim sudionicima u prometu, a osobito našim najmlađim učenicima. Baš zato, ove smo godine učili više o prometu, kako bismo znali više, poučili i mlađe i starije od sebe, pa čak i roditelje.

Natjecanje u poznavanju prometnih propisa organizira i provodi Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, CARNet-om i tvrtkom Moj Telekom d.o.o. koja je i nositelj prava za Prometnu učilicu.

Čestitamo svim sudionicima natjecanja, a posebno Emanuelu Bačeliću i Petri Banovac na osvojenim nagradama, diplomi i pohvalnicama te njihovim vrijednim metoricama učiteljicama.

Više o vijesti  možete pročitajte ovdje.

Prometna kultura se uči i primjenjuje. Pridružite nam se u učenju, a mi se vidimo i na 15. Državnom natjecanju iz prometnih propisa. A dotle....sigurno i sretno u prometu svima!!!

PŠ Grebaštica 2013./2014.

Učenici PŠ Grebaštica

Ove školske godine 2013./2014. PŠ Grebaštica broji sedamnaest učenika u dva kombinirana odjeljenja.

U školi rade dvije učiteljice: Divna Vukičević (1. i 3. razred) i Ursula Jurić (2. i 4. razred) i

spremačica Draga Peran.

Evo kratke povijesti naše škole.

PŠ Grebaštica je tijekom svoje prošlosti bila područna škola OŠ Tina Ujevića i OŠ Primošten

- Draga. Jedno vrijeme škola nije radila sve do njene obnove 2006. godine.

Školske godine 2008./2009. škola ulazi u sastav OŠ Brodarica.

Srdačan pozdrav šalju Vam učenici i djelatnice PŠ Grebaštica!