Radio Brodarica

· 1. EMISIJA

Dabar: od 2016.

1. online kolo CM Lige 2017./2018.
Autor: Ivana Križanac, 13. 12. 2017.

Sudjelovali smo u 1. online kolu CM Lige. Učenici mlađe dobne skupine: Ivan Gović (3.a.), Petar Gović (2.a.), Stela Ćurak (2.a.) i Antonio Cvetkoski (2.a.) te učenici starije dobne skupine Lukas Bačelić (6.a.), Niko Kardum (6.a.), Mile Matić (6.a.) i Tanja D. Sakunova (6.a.) su tijekom dva tjedna rješavali 1. problemski zadatak CM Lige.

Cilj je kretanje robota po stazi koja je prikazana na slici, što preciznije i brže. U videu možete pogledati kako su to naši natjecatelji riješili.

Kako bi natjecanje prošlo u najboljem redu za to su se pobrinule mentorice Višnja Šuperba, starija dobna skupina i Ivana Križanac, mlađa dobna skupina.

STEM u našoj školi

Početkom nastavne godine 2016./2017. godine prijavili smo se na natječaj projekta Croatian Makers, udruge Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih – IRIM. Ubrzo je stiglo pet robota u našu školu.

Interes učenika je bio veliki, ali zbog prostornih i organizacijskih uvjeta ograničili smo grupe na četiri člana starije dobne skupine i devet članova mlađe dobne skupine. Stariju dobnu skupinu čine: Marin Bačelić, Toni Radak, Tanja D. Sakunova i Mate Bulat.

Mlađu dobnu skupinu čine četvrtaši Luka Milković, Mario Paškalin, Angelo Palinić, Gabriel Gerbec  te povremeno, ovisno o složenosti zadatka, im se pridruže prvaši, Stela Ćurak, Petar Gović, Antonio Cvetkoski, Luce Gović i Lovre Gović.

Tijekom tjedna jedanput, ali kad je natjecanje i više puta s učenicima rade učitelji: Višnja Šuperba, prof. matematike, Marina Nadoveza, dip.uč.r.n. i Ivana Križanac dipl.uč.r.n.

Osim programiranja mBota krenuli smo i s grupom od 15 učenika kodirati Micro:bit-ove.

U ovom kutku web sjedišta naše škole, objavit ćemo sve zadatke s natjecanja CM Lige kao i rješenja te se nadamo da će nam se tijekom sljedeće godine pridružiti još više zainteresiranih učenika u našoj školi!